Arapça genetik tercümeleri

Arapça genetik tercümeleri konusunda iyi bir çeviri bürosu arıyorsanız bizimle iletişim kurun.

Tıbbi alanlardaki sözlü ve yazılı çeviriler insan hayatı ile bağlantılı olduğu için kalitesiz bir çeviri vahim sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden tercüme bürosu seçimi çok kritik bir karardır. 2006 yılında faaliyet göstermeye başlayan Semantik Tercüme Bürosu tıp fakültelerinden mezun uzman tercüman ve editör kadrosu ile doğru, kaliteli ve güvenilir tıbbi çeviri hizmeti sunmaktadır. arapça genetik tercümeleri hizmeti sağlamakta olduğumuz müşteriler arasında, devlet hastahaneleri, tıbbi cihaz üreticisi firmalar, üniversiteler, tıp doktorları, büyük özel hastaneler ve global farmakoloji şirketleri bulunmaktadır.

Medikal cihazların çevirisi konusunda know-how ve büyük bir deneyim sahibiyiz. Şimdiye dek sayısız tıbbi cihazın kullanım kılavuzlarını büyük bir başarıyla çevirdik. Tercümelerini gerçekleştirdiğimiz tıbbi cihazlardan örnekleri aşağıdaki listede görebilirsiniz:
dijital mamografi cihazları, kapatma makineleri, aspirasyon uçları, hipertermi cihazları, sterilizatörler, dijital röntgen cihazları, dental implantlar, cerrahi cihazları, kalp akciğer pompaları, diş ünitleri, fiksatörler, ortopedik implantlar, yumuşak doku implantları, desferal pompalar, tansiyon aletleri, dializ cihazları, yara bakım cihazları, argon plazma koagülasyon cihazları, dijital bebek terazisi, implantlar, robotik pediatrik yürüme cihazları, transfüzyon cihazları, mamografi cihazları, dental malzemeler, iyonlaşmış radyasyon kullanan görüntüleme cihazları, otomatik turnikeler, otoklavlar, led’li ameliyat lambaları, bandajlar ve yara bantları, ortezler, anestezi cihazları, motorlu yoğun bakım hasta karyolaları, defibrilatörler, masa üstü flash otoklavlar, görüntüleme cihazları, monoplan koronerler, bilgisayarlı tomografi cihazları, sterilite kontrol sarf malzemeleri, hasta ısıtma sistemleri, oftalmolojik cihazlar, uyarma ya da inhibisyon cihazları, koterler, kontraseptif tıbbi cihazlar, samar mühürleme cihazları, anjiyografi cihazları, yara bakımı için tıbbi cihazlar, buharlı sterilizatörler, ventilatörler, yatak bantları, yıkama dezenfeksiyon cihazları, steteskoplar, intramedüler çiviler, oksijen terapisi cihazları, dental ekipmanlar ve aletler, izleme cihazları, dental cihazlar ve aksesuarları, renkli doppler usg cihazları, video endoskopi cihazları, biplan koronerler, yoğun bakım monitörleri,

Firmamızı sektördeki bütün rakiplerinden ayıran en temel farklar yüksek teknoloji kullanmamız büyük ve çok dilli projelerdeki uluslararası tecrübemiz, müşteri bilgilerinin gizliliğine verdiğimiz önem, yürüttüğümüz projelerin her fazında ısrarla uyguladığımız kalite kontrol süreçleridir.

arapça genetik tercümeleri

Arapça genetik tercümeleri konusunda ülkemizin lider firması: Semantik Dil Hizmetleri

Kaliteli çeviri ve yereleştirme hizmetlerimiz için onlarca değerli müşterimizden bize teşekkür eden e-mailler bize ulaşıyor. Aşağıda yer alan listede bunlardan bazılarını okuyabilirsiniz:

 • Tıbbi çeviri bizim açımızdan çok kritik. Bize gelen hastane raporlarında yapılabilecek en ufak bir tercüme hatası hastalarımızın sağlığına zarar verebilir. Semantik Çeviri Bürosu işimizin hassasiyetini bildiğinden tercümelere her zaman aşırı itina gösteriyor. (Doktor)
 • Şirketimiz adına oluşturduğunuz tıbbi terimler sözlüğü bir harikaydı. Aradan onca yıl geçmiş olmasına rağmen halen sözlüğümüzden yararlanıyoruz.
  (Tıp Doktoru)
 • Geçmişte çalışmış olduğumuz bütün çeviri firmalarından çok farklısınız. Kaliteniz, güvenilir ve disiplinli çevirileriniz ve rekabetçi fiyatlarınız için size teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Şirketimiz için çeviri belleği hazırlamış olduğunuz için tercümeye ayırdığımız bütçeyi azalttık. Firmanızı seçmekle çok iyi bir karar almışız. Geliştirdiğiniz yüksek teknoloji ne kadar övünseniz azdır. Tanıdığımız tüm kurumlara sizi tavsiye ediyoruz. Genel Müdür
 • Çeviri şirketinizin müşteri temsilcileri proje yöneticileri gerçekten çok çok başarılılar. çeviri projelerimizde projenin ilk gününden son gününe kadar bizimle sürekli iletişim kurup ihtiyaç olan her yerde bize sorular sordular, bizden fikir aldılar. Projenin ilerleyişi ile ilgili olarak şirketimize sürekli olarak bilgi ilettiler. Onlarla çalışmak keyif verici.
  Genel Müdür Yardımcısı
 • Olabilecek en iyi fiyat, üstün kalite… Bizi çeviri tasasından kurtarmış olduğunuz için minnettarız size.
  (Satın Alma Müdürü)
 • Çeviri şirketleriyle birlikte çalışmak hastanemiz açısından hep bir problem olmuştu. Semantik Çeviri Bürosu bu duruma son verdi. Uzman, profesyonel kadroları ile çok iyi hizmet sunduklarını belirtmek istiyorum.
  (Göz Kliniği Sahibi)
 • arapça genetik tercümeleri alanında çalışılabilir bir çeviri bürosu bulmak hiç de kolay değil. Bu konuda uzmanlık sahibi az sayıda şirketten biri de Semantik Çeviri Bürosu. Tıp terimlerine hakimiyetleri etkileyici.
  (Doktor – Özel Hastane Sahibi)
 • Medikal çeviriler konusunda bu kadar usta olmanıza gerçekten hayret ettim. Bu alanda bundan önce çalıştığımız yabancı tercüme firmalarının tamamından daha iyi hizmet sunuyorsunuz.
  (Özel Hastane Genel Müdürü)
 • Medikal aygıtlarımızın bakım kılavuzlarını tam 30 dile başarıyla tercüme ettiniz. Hem tıbbi hem de teknik terminolojiye çok hakimsiniz. Bundan böyle sürekli olarak şirketinizle işbirliği yapacağız.
  (Pazarlama Direktörü)
 • Doktor ve analiz raporlarımızın Fransızcaya tercümesinin yapılmasında çok profesyonelce çalışarak harika bir iş çıkarttınız. Tıbbi metinlerin tercümesindeki becerinize hayran kaldım. Samimi teşekkürlerimi kabul edin lütfen.
  (Tıp Doktoru)
 • Semantik Tercüme Bürosunu bir akrabam çok methetmişti. Doktora tezimin Kazakçaya çevirisi çok güzel oldu. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.
  (Akademisyen)

Arapça genetik tercümeleri konusundaki istekleriniz ve talepleriniz için Semantik Tercüme’ye bir e-posta gönderebilir ya da arzu ederseniz doğrudan bizi arayabilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

arapça genetik tercümeleri

Yalnızca ülkemizde değil dünyanın farklı bölgelerinde de bizi tercih eden bireysel ve kurumsal müşterilerimize çok sayıda dilde medikal tercüme hizmeti sağlıyoruz. Tıbbi çeviri alanında hizmet sağladığımız dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

İtalyanca, Malayca, Kazakça, Rusça, Sanskritçe, Macarca, İngilizce, İspanyolca, İzlandaca, Farsça, İsveççe, Japonca, Danca, Türkçe, Endonezce, Gagavuzca, Kürtçe, Kırgızca, Çekçe, Norveççe, Makedonca, Türkmence, Rumca, Hollandaca, Urduca, Bangladeşçe, Flamanca, Felemenkçe, Çince, Korece, İrlandaca, Bulgarca, Arnavutça, Vietnamca, Almanca, Sırpça, Lehçe, Çeçence, Moldovca, Slovakça, Fransızca, İbranice, Azerice, Süryanice, Hintçe, Yunanca.

Çalışmaya başladığımız ilk günden bu yana yazılı ve sözlü tıbbi çeviriler konularında sayılamayacak kadar çok işi her zaman başarıyla neticelendirdik. Aşağıda yer alan listede yazılı ve sözlü tıbbi tercüme hizmeti sağladığımız konulardan bazı başlıkları bulabilirsiniz:

Tıbbi Web Sitesi, Estetik Cerrahi, Tıbbi Yazılım, Reflü Cerrahisi, İlaç Güvenlik Ruhsatı, Çocuk Kardiyolojisi, Nöroloji, Olgu Sunumu, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Plastik Cerrahi, Klinik Deney, Üroloji, Hava ve Uzay Hekimliği, Hasta Raporu, Tıbbi Patoloji, Koruyucu Hekimlik, Patent Başvurusu, Çocuk Sağlığı, Fiziksel Kimya, Fizyopatoloji, Diyagnostik Sistem, Radyoloji, Kanser Biyolojisi, Tıbbi Yoğun Bakım Üniteleri, Nöroradyoloji, Çocuk Cerrahisi, Klinik Çalışma Raporu, Embriyoloji, Histoloji, Plastik Rekonstrüktif Cerrahi, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, Psikoloji, Çocuk İmmünolojisi, Medikal Cihaz Teknik Şartname, Akademik Makale, Fotokimya, Tıbbi Cihaz, Tıp Hukuku, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Oftalmoloji, Kullanım Kılavuzu, Laboratuar Bilgi Sistemleri, Spor Hekimliği, Tıbbi Cihaz Bakım Kılavuzu, Jinekoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Okul Hekimliği, Supramoleküler Kimya, Zührevi Hastalıklar, Fiziksel Tıp, Farmasötik, Organ Nakli, Medikal Cihaz Kullanım Kılavuzu, Reanimasyon, Farmasötik Kimya, Biyofizik, Pediatri, Tıbbi Cihaz Kullanım Kılavuzu, Sağlık Araştırması, Polipektomi, Beyin Tümörü, Obezite, Tıbbi Cihaz Teknik Şartnamesi, Epikriz, Klinik Biyokimya, Laboratuar Sistemleri, Göz Hastalıkları, Toksikoloji, BT, MR, CAT, Elektrokardiyograf, Geriatri, Kalp Damar Cerrahisi, Tıbbi Vaka Sunumu.

arapça genetik tercümeleri

Semantik Çeviri olarak Türkiye’nin yalnızca kentlerinde değil aynı zamanda çok sayıda ilçesinde de sözlü ve yazılı çeviri hizmetleri sunmaktayız. Aşağıda arapça genetik tercümeleri hizmeti verdiğimiz bazı ilçeler aşağıda listeleniyor.

Eskişehir – Mihalıççık, Ankara – Pursaklar, Çorum – Boğazkale, Sinop – Boyabat, Ağrı – Taşlıçay, Kırıkkale – Balışeyh, Bitlis – Hizan, İzmir – Buca, Karabük – Eflani, Bursa – İnegöl, Çankırı – Orta, Samsun – Salıpazarı, Yozgat – Çekerek, Bayburt – Aydıntepe, Bursa – Nilüfer, Kırıkkale – Bahşili, Çankırı – Ilgaz, Erzincan – Kemah, Ardahan – Çıldır, Ankara – Şereflikoçhisar, Karabük – Yenice, Bitlis – Güroymak, Mersin – Aydıncık, Edirne – Lalapaşa, Şanlıurfa – Harran, Gaziantep – İslahiye, Niğde – Çamardı, Bingöl – Yedisu, Şırnak – Silopi, İstanbul – Adalar, Mersin – Gülnar, Tokat – Niksar, İzmir – Urla, Rize – Fındıklı, Rize – Pazar, Samsun – Ladik, Nevşehir – Acıgöl, Sakarya – Kaynarca, Ankara – Evren, Kırklareli – Vize, Kocaeli – Körfez, Sivas – Gemerek, Batman – Beşiri, Kırşehir – Çiçekdağı, Çanakkale – Eceabat, Kastamonu – Şenpazar, İzmir – Bornova, Kastamonu – Seydiler, Batman – Hasankeyf, Kırklareli – Demirköy, Kocaeli – Kartepe, Siirt – Pervari, Afyonkarahisar – Sandıklı, Sivas – Hafik, Çanakkale – Bayramiç, Antalya – Döşemealtı, Kastamonu – Pınarbaşı, Kars – Kağızman, İstanbul – Kağıthane, Bayburt – Demirözü, Siirt – Şirvan, Trabzon – Beşikdüzü, Siirt – Aydınlar, Kastamonu – Araç, Yalova – Altınova, Kars – Digor, Aksaray – Sarıyahşi, Burdur – Çavdır, Düzce – Cumayeri, Aksaray – Eskil

Tıp tercümelerinde neden bizi tercih etmelisiniz?

arapça genetik tercümeleri

Günümüz dünyasında kaliteli tercümelerin sadece hedef dilin konuşulduğu ülkede verilebileceğini biliyoruz. Bu sebeple tüm editörlerimiz ve tercümanlarımız ana dillerinde çeviri hizmeti sağlıyorlar.

Yazan : Zeliha Karahan

önemli etiketler
medikal tercüme, çeviri bürosu, tıbbi çeviri bürosu, arapça genetik tercümeleri, tercüme bürosu, tıbbi tercüme, medikal çeviri, tıbbi çeviri, tıbbi tercüme bürosu

About

Mustafa Karabiber 1995 yılından bu yana profesyonel çevirmen ve proje yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Blog