İngilizce tıbbi çeviriler

İngilizce tıbbi çeviriler alanında en güvenilir çeviri bürosuyuz.

Tıbbi konulardaki tercüme faaliyetleri insanların sağlığı ile bağlantılı olduğu için bir çeviri hatası çok vahim sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle tercüme bürosu seçiminde çok iyi araştırma yapmalısınız. Sektörün lideri olan çeviri büromuz tıp fakültesi mezunu profesyonel çevirmen ve editör kadrosu ile tutarlı, doğru ve kaliteli medikal çeviri hizmetleri sunmaktadır. ingilizce tıbbi çeviriler hizmeti vermekte olduğumuz müşteriler içinde, devlet hastahaneleri, araştırma merkezleri, global farmakoloji şirketleri, tıbbi cihaz üreticileri, özel sağlık merkezleri ve tıp doktorları bulunmaktadır.

Niçin bizi tercih etmelisiniz?

 • Şirketimizde görev alan çevirmenlerimizin tümü en iyi üniversitelerin tıp fakültelerini bitirmiş, 10 senenin üzerinde deneyimli, kendi alanlarında uzman, profesyonel dil uzmanlarıdır.
 • Gerçekleştirdiğimiz çeviri projelerinin bütün fazlarında kalite güvence ve kalite kontol prosedürlerini hiç ödün vermeden uyguluyoruz. Kalite standartlarımızı korumak ve sürdürmek şirketimiz için olmazsa olmaz bir zorunluluktur.
 • Bize çevirilerini teslim eden şirketlerin bilgilerinin gizliliği bağlamında son derece duyarlı davranıyoruz. Müşterilerimizin kişisel ya da kurumsal verilerini her koşulda korumak en önemli görevimizdir.
 • Kalitemizden ve ahlaki değerlerimizden hiç bir şekilde taviz vermeden, çözüm yaratacak bir yaklaşımla, hizmet verdiğimiz firmaların başarı kaydetmeleri için destek olmayı hedefliyoruz.
 • İş süreçlerimizde yapılabilecek en ufak bir çeviri yanlışı müşterilerimizin kayıp yaşamalarına yol açabileceğinden firmamızda görev yapan yaptıkları çevirilerde şüpheli tek bir kelime bile kullanmazlar.
 • Hem çeviri öncesinde hem de çevirinin her aşamasında müşterilerimizle sürekli iletişimdeyiz. Müşterilerimizden mesai saatleri içinde gelen e-posta mesajlarının tamamına bir saat geçmeden kesinlikle yanıt veriyoruz.
 • Firmamızın geliştirmiş olduğu Semanalyse yazılımını kullanarak çevrilecek dosyaların tekrar eden sözcük sayımlarını çevrim içi elde edebilirsiniz. Bu aynı zamanda size kullandığımız çeviri belleği (TM) teknolojisinin tercümeye ayırdığınız bütçeyi ne kadar düşürüğünü anlama olanağı sağlayacak.
 • Her bir kurumsal müşterimiz için bir Çeviri Belleği (Translation Memory) üretiyoruz. Bu yolla değerli müşterilerimizin tercümelerinde hem doğru bir teminoloji oluşturmakla kalmıyor hem de tercüme maliyetlerini çok azaltıyoruz.
 • Şirketimizde kadrolu olarak çalışan tercüman ekibimizin yanında, günden güne sayısı artan Türkiye ve bütün dünyadaki serbest çevirmen ağımız ile, tüm dillerde müşterilerimize yüksek kalitede ve rekabetçi fiyatla İngilizce tıbbi çeviriler hizmeti sağlamaktayız.
 • Yüksek teknolojinin tüm avantajlarından yararlanıyor, bu yolla kaliteli çevirileri daha uygun fiyatla müşterilerimize sağlıyoruz. Yüksek teknolojiye olan bu hakimiyetimiz şirketimizi rakiplerimizden ayrı bir yere koyuyor.
 • Temel hedefimiz müşterilerimizi her koşul altında tatmin etmek, onlarla kaliteli ve güvene dayanan bir iş ilişkisi kurmaktır. Sizin memnuniyetiniz şirketimiz için en değerli referans olarak kabul edilir.
 • Çok dilli çeviri ve yerelleştirme işlerinde ciddi bir uzmanlığa ve bilgi birikimine sahibiz. Bu kapsamda ülkemizin en büyük ilaç şirketlerine yıllardır başarıyla hizmet sağlıyoruz.
 • Kalite standartları çok yukarıda olan çokuluslu kurum ve kuruluşlara tıbbi çeviri hizmetleri sağladığımızdan dolayı kalitemizi korumak adına hiç bir çabadan kaçınmıyoruz. Bu sayede her geçen gün müşteri sayımızı arttırıyouz.
Şirketimizi diğer rakiplerinden ayıran temel farklar teknik altyapımız, büyük ve çok dilli projelerdeki takdir edilen tecrübemiz, müşteri bilgilerinin gizliliğine verdiğimiz önem, ve tercümenin başlangıcından bitimine kadar itina uygulamakta olduğumuz kalite kontrol süreçleridir.

Sunduğumuz kaliteli hizmetler için çok sayıda müşterimizden bizi takdir eden e-mailler alıyoruz. Aşağıda bunların bir kısmını okuyabilirsiniz:

ingilizce tıbbi çeviriler

İngilizce tıbbi çeviriler konusunda Türkiye’nin en iyi firması: Semantik Çeviri Bürosu

İngilizce tıbbi çeviriler ile alakalı bütün istekleriniz ve talepleriniz için Semantik Tercüme Bürosuna bir mail gönderebilir veya arzu ederseniz bize doğrudan telefon edebilirsiniz:
Telefon : 90 216 409 10 23 (pbx)
Fax : 90 216 409 10 24

Hem ülkemizde hem de yurt dışında bulunan bizi tercih eden müşterilerimize dünyanın yaygın birçok dilinde her türlü tıbbi çeviri hizmetleri vermekteyiz. İngilizce tıbbi çeviriler konusunda hizmet sağlamakta olduğumuz dillerden örnekler aşağıda yer alıyor:

Japonca ingilizce tıbbi çeviriler, İspanyolca ingilizce tıbbi çeviriler, Çekçe ingilizce tıbbi çeviriler, Kürtçe ingilizce tıbbi çeviriler, İrlandaca ingilizce tıbbi çeviriler, Altayca ingilizce tıbbi çeviriler, Çeçence ingilizce tıbbi çeviriler, Moldovca ingilizce tıbbi çeviriler, Tacikçe ingilizce tıbbi çeviriler, Sanskritçe ingilizce tıbbi çeviriler, Çince ingilizce tıbbi çeviriler, Sırpça ingilizce tıbbi çeviriler, Farsça ingilizce tıbbi çeviriler, Almanca ingilizce tıbbi çeviriler, İsveççe ingilizce tıbbi çeviriler, Süryanice ingilizce tıbbi çeviriler, Lehçe ingilizce tıbbi çeviriler, Flamanca ingilizce tıbbi çeviriler, Felemenkçe ingilizce tıbbi çeviriler, Hırvatça ingilizce tıbbi çeviriler, İzlandaca ingilizce tıbbi çeviriler, Rusça ingilizce tıbbi çeviriler, Filipince ingilizce tıbbi çeviriler, Romence ingilizce tıbbi çeviriler, Türkmence ingilizce tıbbi çeviriler, Tatarca ingilizce tıbbi çeviriler, İtalyanca ingilizce tıbbi çeviriler, İbranice ingilizce tıbbi çeviriler, İngilizce ingilizce tıbbi çeviriler, Gürcüce ingilizce tıbbi çeviriler, Norveççe ingilizce tıbbi çeviriler, Rumca ingilizce tıbbi çeviriler, Azerice ingilizce tıbbi çeviriler, Slovence ingilizce tıbbi çeviriler, Bulgarca ingilizce tıbbi çeviriler, Ermenice ingilizce tıbbi çeviriler, Korece ingilizce tıbbi çeviriler, Vietnamca ingilizce tıbbi çeviriler, Hollandaca ingilizce tıbbi çeviriler, Fince ingilizce tıbbi çeviriler, Türkçe ingilizce tıbbi çeviriler, Yunanca ingilizce tıbbi çeviriler, Urduca ingilizce tıbbi çeviriler, Tayvanca ingilizce tıbbi çeviriler, Kazakça ingilizce tıbbi çeviriler, Fransızca ingilizce tıbbi çeviriler.

ingilizce tıbbi çeviriler

Bugünün küreselleşen dünyasında yüksek nitelikli çevirilerin yalnızca hedef dilin konuşulduğu ülkede verilebileceğine inanıyoruz. Bu yüzden tüm redaktörlerimiz ve tercümanlarımız kendi ana dillerinde çeviri hizmeti sağlıyorlar.

ingilizce tıbbi çeviriler

Semantik Tercüme olarak sadece ülkemizin illerinde değil aynı zamanda çok sayıda ilçesinde de yazılı ve sözlü çeviri çözümleri sunmaktayız. ingilizce tıbbi çeviriler için aşağıdaki ilçelerimizde de hizmet veriyoruz.

Antalya – Aksu, Trabzon – Dernekpazarı, Yozgat – Çayıralan, Kocaeli – Dilovası, Kilis – Elbeyli, Uşak – Sivaslı, Erzincan – Kemah, Tunceli – Pertek, Karabük – Eskipazar, Adıyaman – Samsat, Bartın – Amasra, Isparta – Gönen, Yalova – Çiftlikköy, Hatay – Belen, Aksaray – Güzelyurt, Isparta – Yenişarbademli, Şırnak – İdil, Sivas – Koyulhisar, Kastamonu – Küre, İstanbul – Bahçelievler, Malatya – Darende, Erzincan – Refahiye, Van – Bahçesaray, Tokat – Sulusaray, Tokat – Erbaa, Kayseri – Melikgazi, Burdur – Bucak, Sinop – Gerze, Tekirdağ – Saray, Denizli – Sarayköy, Tunceli – Ovacık, Kahramanmaraş – Afşin, Iğdır – Karakoyunlu, Amasya – Taşova, Kastamonu – Azdavay, Hatay – Hassa, Adıyaman – Besni, Osmaniye – Kadirli, Balıkesir – Gömeç, Balıkesir – Savaştepe, Rize – Hemşin, Zonguldak – Alaplı, İzmir – Urla, Amasya – Göynücek, Iğdır – Aralık, Afyonkarahisar – Çobanlar, Zonguldak – Devrek, Afyonkarahisar – Bayat, Kayseri – Hacılar, Mersin – Toroslar, Manisa – Saruhanlı, Muş – Korkut, Kütahya – Şaphane, Şanlıurfa – Hilvan, Ardahan – Hanak, Manisa – Kula, Diyarbakır – Kulp, Rize – Çayeli, Batman – Beşiri, Gaziantep – Şahinbey, Muğla – Köyceğiz, Bitlis – Ahlat, Çankırı – Kızılırmak, Diyarbakır – Çermik, Çorum – Ortaköy, Düzce – Çilimli, Kahramanmaraş – Ekinözü, Sivas – Ulaş, Aksaray – Ortaköy, Kırıkkale – Çelebi

ingilizce tıbbi çeviriler

10 yılı aşkın bir süredir yazılı ve sözlü medikal tercüme kapsamında çok sayıda projeyi hep zamanında ve başarıyla tamamladık. Aşağıdaki listede medikal çeviri ve medikal tercüme çözümleri sağladığımız konulardan belirli sayıda örnek okuyabilirsiniz:

Plastik Rekonstrüktif Cerrahi, Fiziksel Kimya, Epistemoloji, Reflü Cerrahisi, Viroloji, Zührevi Hastalıklar, Radyoloji, Mikrocerrahi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Tıbbi Biyoloji, Organometalik Kimya, Çocuk Cerrahisi, Klinik Mikrobiyoloji, Toksikoloji, İnfertilite, Medikal Cihaz Kullanım Kılavuzu, Hemodiyaliz, Kadın Hastalıkları, Medikal Alet, Spektroskopi, Bağışıklık Testi, Rehabilitasyon, Parazitoloji, Tıbbi Yazılım, Anatomi, Tıbbi Dergi, Medikal Ürün Katalogu, Patent Belgesi, Genetik, Pediatri, Klinik Çalışma, Medikal Gereç, Ortodonti, Kolorektal Cerrahi, Sağlık Araştırması, Halk Sağlığı, Farmakolojik Araştırma, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Tıp Hukuku, Biyomateryal, İntaniye, Tıbbi Mevzuat, Kullanım Talimatı, Deri Hastalıkları, İşçi Sağlığı ve Güvenliği, CTD (Modül I), Nefroloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Medikal Cihaz Teknik Şartname, Hermeneutik, Cezaevi Hekimliği, Nükleer Tıp, Ortopedik İmplant, Tıbbi Malzeme, Farmakoloji, Mikrobiyoloji, Tıbbi Cihaz Bakım Kılavuzu, Tıbbi Tahlil, Travmatoloji, Geriatri, BT, Reanimasyon, Tıbbi Yoğun Bakım Üniteleri, Neonatoloji, Anestezi.

Yazan : Mustafa Karabiber

etiket seçkimiz
tıbbi çeviri bürosu, çeviri bürosu, medikal tercüme, tıbbi çeviri, tıbbi tercüme, tıbbi tercüme bürosu, tercüme bürosu, medikal çeviri, ingilizce tıbbi çeviriler

About

Mustafa Karabiber 1995 yılından bu yana profesyonel çevirmen ve proje yöneticisi olarak çalışmaktadır.

Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Blog